Zobacz nasze pomysły na aranżacje jadalni!

Jadalnia to wnętrze niezbędne w każdym lokalu. To właśnie w jadalni cała rodzina może usiąść, zjeść oraz podyskutować o rzeczach codziennych żywiąc domowe ciepło.
Współczesna jadalnia w domku nada niebanalnego charakteru całej kompozycji budynku. Barwa mebli kuchennych oraz w części salonowej powinna stanowić zgodna. Meble nie muszą być jednakowe, lecz powinny ze sobą współgrać. Zawsze wybieraj meble dobrej jakości, wtedy będzie to zakup na lata, jakiego nigdy nie będziesz żałować. Wspaniałym, naturalnym a także zdrowym surowcem jest drewno, zatem stół do kuchni, kredens lub regały należałoby mieć właśnie drewniane. Nie wszyscy wiedzą jak fundamentalną kwestią dla własnego zdrowia jest mieszkanie w budynku, w którym są drewniane meble. Przekazywane przez nie do atmosfery zdrowe jony ożywiają powietrze oraz tworzą leczniczy klimat pomieszczenia. Tu błyskawicznie zmieni się nasze samopoczucie, które jest kluczem do dobrego życia. W jadalni oświetlenie a także ocieplenie pomieszczenia to główny cel architekta wnętrz. Należy właściwie dopasować produkty wykończeniowe, meble i kolorystykę. Doskonale sprawdzą się tu jasne i żywe kolory żółci, beżu bądź szarości. Stosując takie tony, możemy pobawić się efektem gradacji. Tłem są białe ściany, sufit oraz podłoga – to świetne podłoże do wystawy poszczególnych zestawów kolorystycznych. W każdej kuchni warto wygospodarować powierzchnię do jedzenia posiłków. Taki jadalny zakątek łączy ludzi. Należałoby wspomnieć, iż nadchodzący sezon prawie całkowicie detronizuje połysk, rozpowszechniony w ubiegłych latach. Kompozycja jadalni zachwyca efektownie wykończoną ścianą a także znakomitym wyborem akcesoriów. W takim towarzystwie wspólne posiłki muszą być wyjątkowo przyjemne. Zobaczysz, iż po paru latach będziesz pamiętać ten czas, w jakim usiedliście z kolegą przy stole barowym i po prostu fajnie się bawiliście.

Razem z modą na łączenie wnętrz a otwieranie strefy dziennej, jadalnia odgrywa coraz istotniejszą rolę. Jest nie wyłącznie do szybkiego zjadania posiłków. Stanowi centrum życia rodzinnego, skupia uwagę gości.
Standardowe zamknięte kuchnie, dzisiaj coraz powszechniej zamieniane są na otwarte, tak aby w pełni móc cieszyć się wspólnym czasem mieszkańców. Mała jadalnia może się znajdować w różnych miejscach w mieszkaniu. Jadalnia w kuchni to pierwsza zasada, jednak równie doskonale sprawdzi się jadalnia w salonie. Warto pamiętać, że jadalnię już zaaranżuje jeden komplet mebli, lub stół z krzesłami a jeśli mała jadalnia znajduje się w salonie, wolno skusić się na stół rozstawiany. Na co dzień zajmie mniej miejsca, a gdy przybędą goście, sprytnie a także szybko zwiększymy blat. Do małej jadalni polecamy stolik kwadratowy lub prostokątny, ponieważ okrągły pochłania nieco więcej miejsca. Jeżeli chodzi o krzesła, wybierajmy te bez podłokietników – z tego samego względu, czyli ze względu na oszczędność przestrzeni. W kuchni często znajdziemy takie meble a także akcesoria jak kredens lub bufet do trzymania obrusów, zastawy czy porcelany, a także biblioteczkę z książkami oraz galerię obrazów czy prywatnych zdjęć. Swoje wnętrzarskie wysiłki powinniśmy uzależnić od specyfiki wnętrza, czy wielkości wnętrza oraz jego układu. To do nich dobieramy zarówno tonacje kolorystyczne, jak i wzór zabudowy. Niezależnie czy się komuś coś się podoba czy nie planując światło w jadalni warto mieć szansę wyboru kilku scen świetlnych ( źródeł światła). Białe meble, niezależnie od stylistyki są z pewnością jedną z atrakcyjniejszych alternatyw. Mają dużo zalet. Sprawdzają się w każdej przestrzeni, obojętnie od jej fasonu. Dzięki nim mieszkanie nabiera wizualnej swobody oraz przestrzeni. Jadalnia może być również wygospodarowana w obrębie przestrzeni roboczej, czyli blatu. Takie podejście pozwoli na oszczędność miejsca oraz nadanie dwukrotnego znaczenia poszczególnym meblom. Jest to ciekawa propozycja do nowych kuchni, w których blat oraz stół zlokalizowane są w obrębie wyspy kuchennej.

Możesz również polubić…