Zlewy granitowe – sprawdź porady ekspertów!

Zlew granitowy to najwyższa półka w temacie zlewozmywaków, ale również najdroższa. Jakie możliwości mają osoby z mniejszym budżetem – zobacz, jakie możliwość przygotowaliśmy.
Zlewozmywaki podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem materiałów, z jakich są stworzone. W tej dziedzinie rozwija się zakres materiałowy, technicy i inżynierowie z roku na rok prześcigają się w projektach, jakie jeszcze nowe produkty użyć do produkcji elementów kuchennych. Zlewozmywaki kuchenne granitowe zasadniczo charakteryzuje większa cena od metalowych, ale nie wolno zapominać tym, iż granit jest materiałem bardzo trwałym. Inspiracją dla wielu Pań może stanowić także fakt, że nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków a także śladów wody po zmywaniu naczyń. W następnej kolejności rozdzielamy zlewy pod kątem ilości posiadanych komór. Nowatorskie zlewozmywaki granitowe dwukomorowe oraz jednokomorowe znajdują różnorodne grono odbiorców. Szeroki zlewozmywak granitowy dwukomorowy najczęściej nabywają kilkuosobowe rodziny, w jakich tradycją jest wspólne jedzenie, po jakim zostają całe sterty naczyń do umycia i uporządkowania. Te zlewy są niesłychanie pojemne a także praktyczne w użyciu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy 1-komorowa opcja zlewozmywaka. Konieczność przystosowania zlewozmywaka do niestandardowych rozwiązań architektonicznych w kuchni w obecnych czasach nie stanowi już problemu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, że Konsument ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych oraz przemysłowych. Dzięki temu zlew można zamontować np. w rogu kuchni. To idealnie rozwiązanie dla kuchni o małych wymiarach. Zamontowany tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób bardzo dyskretny. Najważniejsze, iż nie będzie przeszkadzał w dotarciu do innych mebli oraz elementów urządzenia kuchni, lodówki, gazówki, zmywarki, itp. Na luksusowy zlewozmywak kamienny nie warto żałować pieniędzy. Jest to najczęściej dobry zakup na długie lata.

Sprawdziliśmy, jakie typy zlewozmywaków cechują się największą trwałością a także zachowują swoją praktyczność oraz piękny design przez długie lata – czytaj więcej!
Modny wygląd a także nowoczesny design jest zdecydowanie jedną z ich największych korzyści zlewów granitowych. Tańszą opcją dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to materiał mineralny, z którego są zrobione oraz stosunek procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z jaką jest mieszany, by zachować szczelność a także zwartość struktury. Zlewozmywaki granitowe stworzone są z granitu i posiadają większą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest znacznie więcej żywicy poliestrowej niż w zlewach granitowych. Ma to swoje wady i korzyści. Zaletą zlewów granitowych stanowi ich efektowniejszy wygląd a także wyższa trwałość na porysowania, jednak kompozytowych – duża elastyczność, która powoduje, iż są bardziej wytrzymałe na pęknięcia mechaniczne. W dzisiejszej kuchni codziennie rozwija się życie rodzinne. Bardzo znaczący wydaje się więc wybór tych elementów, które narażone są na częstą eksploatację i te jakie przez długie lata powinny nie wyłącznie wykonywać swą rolę, ale też pozostawać eleganckie. Zlewozmywak stalowy jest natomiast bardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni oraz nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak produkty granitowe. Jeżeli wybierzemy już zlew, konieczny okaże się również kupno baterii kuchennej. Wybrać możemy rozwiązania klasyczne, instalowane w z boku bądź korzystające z fotokomórki. Na rynku jest tak dużo modeli zlewozmywaków, że każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno zwolennik oszczędnych, minimalistycznych kształtów (oraz minimalnych cen), jak także osoby szukające oryginalnych, designerskich zlewozmywaków do wymarzonej jadalni.

Możesz również polubić…