Jak wybrać odpowiednią baterie do łazienki?

Sądzę, iż w przypadku dobory armatury należałoby postawić na innowacyjne rozwiązania. Czytaj dalej, a także dowiedz się więcej o ważnych parametrach, o których musisz pamiętaj dobierając baterię!
Dzięki udoskonalonej technologii nakładania chromu, baterie łazienkowe zachowują nieskazitelny wygląd przez długie lata. Współczesne baterie umywalkowe są zaopatrzone w nadzwyczaj funkcjonalny system montażu, który umożliwia na natychmiastową instalację w toalecie. Doskonałej jakości bateria powinna mieć także specjalnie opracowany ogranicznik przepływu wykorzystanie wody. Jeden uchwyt, jakim regulujemy zarówno moc strumienia wody (w położeniu pionowym), jak także jej temperaturę (w położeniu poziomym), jest wygodniejszy w używaniu od dwóch pokręteł. Najbardziej higienicznym a także niezawodnym w użytkowaniu rozwiązaniem są dziś baterie bezuchwytowe, włączane wyłącznikiem, dotykiem czy na fotokomórkę, ale są to nadal rozwiązania dość drogie, stosowane na ogół w publicznych toaletach np. w akademikach a także restauracjach, gdzie temperatura wody do mycia rąk zostaje ustawiona odgórnie. Producenci proponują akcesoria, które możemy kupić razem z baterią. Niektóre są tak fundamentalne, że traktujemy je jako standard, o istnieniu innych należałoby wiedzieć, aby je ewentualnie dokupić. Najtańsze modele możemy nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Warto natomiast pamiętać, że produkty te są niesłychanie proste, częstokroć gorszej jakości a także mogą przeżyć znacznie krócej niż wyroby z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 4-7 lat. Cięższe, większe modele są lepsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią marnować wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę wyposażone są w specjalistyczne urządzenie (perlator), jaki napowietrza strumień wydobywający się z baterii, co sprawia, że podnosi on swoją objętość. W ten sposób z baterii nie wypływa sama woda, lecz mieszanina wody a także milionów bąbelków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w propozycji zdecydowanej większości producentów.

Każdy, kto remontuje łazienkę, spotyka się trudnym wyborem dotyczącym wyboru właściwej armatury. Wybór jest wielki a jedyne, co nas ogranicza to budżet – zatem o czym należy wiedzieć kupując baterie do łazienki?
Kupując baterię wannową bądź prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ również głowica prysznicowa. Jeśli jest dobrze zaprojektowana, zwiększa oszczędność wody bez obniżania komfortu kąpieli. Również w niektórych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Gwarantują one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak także mocne – w postaci batów wodnych. Do wyboru mamy także baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalistycznych otworach bądź wolnostojące. Różne detale baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy więc, czy równie długa rękojmia obejmuje jednocześnie głowice czy przyciski. Należałoby także upewnić się, gdzie poszczególny produkt został zrobiony. Zdarzają się niestety takie marki, które nabywają kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – wymieniają głowice na trwalsze i wyprzedają, jako artykuł Polski. Niektóre z takich baterii wytrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, że dobrzy producenci na własne wyroby dają często dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różnorodne kolory – od standardowego chromu lub złota, przez modne – czerń albo biel, aż po innowacyjne – czerwone, lazurowe, a nawet fioletowe. Przy aranżacji pomieszczenia należy przewidzieć rozmieszczenie przyłączy wody pod odpowiednio wybrany przez nas model baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych warto kierować się zasadą: iż im więcej waży, tym lepiej. To znaczy im większa bateria, tym wytrzymalsza a także szczelniejsza. Baterie o większej wadze posiadają szersze ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w obecnych czasach toaletę bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka różnorodność najróżnorodniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien oraz kabin prysznicowych, iż jedynym ograniczeniem może tu być tylko i jedynie budżet, jaki zamierzamy przeznaczyć na baterie.

Możesz również polubić…