Styl industralny – postaw na innowację!

Mnóstwo osób zastanawia się, czemu nurt przemysłowy zyskuje tak gwałtownie na popularności. Moim zdaniem odpowiedź jest jedna, ponieważ jest atrakcyjny i jedyny w swoim typie.
Duże przestrzenie, wysokie loftowe mieszkania oraz minimalistyczne dekoracje – oto fundamentalne cechy stylu industrialnego. Styl industrialny doskonale sprawdza się we pomieszczeniach loftowych, ale możesz go również użyć w kawalerce, gdzie powierzchnia jest otwarta. Żeby aranżacja nabrała bardziej szykownego stylu, meble z odzysku można połączyć z minimalistycznym wyglądem z najwyższej półki. Gdy już wiemy, jakie są charakterystyczne właściwości wyglądu industrialnego, to czas zastanowić się, jak przenieść je do kuchni. Trudno stwierdzić, czy posiadamy większe zdolności do eksperymentowania we pomieszczeniach czy desperacko pragniemy odmienić otoczenie na lepsze a także bardziej inspirujące. Warto zadbać o to, aby składniki o pokrewnych wartościach pojawiały się w całym wnętrzu. Projektowanie mieszkań w kierunku industrialnym to „ujednolicanie”, dlatego poszczególne przestrzenie nie powinny się od siebie separować co sprawia, że wzrok płynnie przemieszcza się po całej przestrzenni nie natykając się na widoczne granice wizualne. Trend przemysłowy tworzą w dużej mierze przestronne, wysokie i surowe strefy, najlepiej uzupełnione dużymi oknami. Nurt przemysłowy jest dla tych, którzy poszukują oryginalności oraz czegoś, co odbiega od sztampowych mieszkań z spisów meblowych. Styl ten narodził się w Nowym Jorku, gdzie pod wpływem recesji rozpoczęto masowo zamykać fabryki oraz magazyny. Żeby mieszkanie było dobrze oświecone a także wpasowało się w styl przemysłowy, zrezygnuj z firanek a także zasłon ozdabiających okna. Meble a także dodatki należy zawsze dostosowywać racjonalnie oraz myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej i mieszkańców. Salon w stylu przemysłowym winien być utrzymany w zimnej, neutralnej kolorystyce – na miejscu będą szarości, chłodne beże, czerń i biel. Nurt przemysłowy we mieszkaniach zauważalny jest głównie na ścianach – pokochaliśmy cegłę, cement i chłodne odcienie farb. Beton- we mieszkaniach w stylu przemysłowym traktowany, jest jako materiał wykończeniowy.

Prawidłowo wykonana aranżacja winna robić wrażenie. Uważam, że bez wątpienia do takich aranżacji potężna zaklasyfikować kompozycję w kierunku industrialnym, która robi wrażenie swoją prostota i niepowtarzalnością.
Nurt przemysłowy jest niezwykle prosty, chłodny, zatem aspekty takie jak rury, kable, betonowe sufity są uwypuklane. Znakomite kolory do wnętrza w tym kierunku to barwy zimne, beznamiętne, takie jak biel, kolory szarości, brązy, ceglana czerwień. Nurt przemysłowy urodził się w okresie, gdy rozpoczęto przejmować hale fabryczne a także przemysłowe na potrzeby lokalowe. Lofty oraz pomieszczenia robione od podstaw w stylu industrialnym charakteryzują się dużymi, zajmującymi całkowitą powierzchnię ściany z oknami, dużą powierzchnią a także bardzo szerokimi kondygnacjami. Ilość znajdujących się w domu przedmiotów oraz detali należy zmniejszyć do minimum – należy kierować się regułami minimalizmu. W tej sytuacji należałoby skorzystać z betonu architektonicznego, jaki je zakryje, a dodatkowo umożliwi zachować przemysłowy charakter wystroju (popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie gotowej do użycia pasty w odcieniu szarego cementu, doskonale imitującej naturalny, szalunkowy beton. Współcześnie styl przemysłowy kojarzony jest z niezależnością, ekskluzywnością a także oryginalnym gustem. Kiedyś ludzie do mieszkań znosili znalezione meble, wykorzystywali meble a także akcesoria zlokalizowane na obszarze dawnych manufaktur – tak urodził się styl przemysłowy. Wystarczy budynek, który dawniej służył do celów produkcyjnych i adaptujemy go na cele mieszkaniowe, zachowując wszelkie ważne cechy budownictwa przemysłowego. Dobrze uwydatni styl kuchni, świetnie sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w łazience! Dzięki temu udaje się uzyskać doskonały rezultat nawet wtedy, gdy wydaje się, iż wnętrze jest za małe na styl industrialny. Tak samo, jak odcienie istotne są także surowce wykorzystywane w takim mieszkaniu. Styl przemysłowy korzysta z inspiracji fabryczną szorstkością oraz chaosem, by paradoksalnie tworzyć specjalnie eleganckie, wręcz prestiżowe wnętrza. Ściana, jaka pokryta będzie jasną cegłą, wprowadzi do salonu przemysłowy nastrój. Z chwilą rozpowszechnienia się mody na życie w loftach oraz trend przemysłowy producenci płytek wyszli swoim odbiorcom naprzeciwko wprowadzając na rynek płytki odwzorowujące beton a także metal. Zastanowimy się, które typy oświetlenia sprawdzą się we mieszkaniach urządzonych w ten szczególny sposób oraz jakie faktycznie typy lamp dobrać, jeśli chcemy uzyskać przemysłowy rezultat wystroju we wnętrzu własnego mieszkania lub budynku.

Możesz również polubić…