Poradnik jak zorganizować mieszkanie!

Zasady aranżacji nowoczesnych wnętrz są jasne – najistotniejsza staje się tutaj otwarta, jasna przestrzeń. W kolorystyce nowoczesnych pomieszczeń dominują natomiast odcienie szarości, bieli oraz beżu. Nowoczesne wnętrza są więc nie tylko ładne, ale również i praktyczne. Dowiedz się więc, jak wyposażyć nowe mieszkanie, by czuć się w nim wygodnie.

Jak najlepiej urządzić własny dom i ogród?

W nowoczesnych mieszkaniach ogromną wagę przywiązuje się do przestrzeni. Już dawno zrezygnowano z przytłaczających mebli i bibelotów. Ich miejsce zajęte zostało przez przestrzenne wnętrza, które oświetlają promienie słoneczne. Minimalizm zdominował współczesne aranżacje, z jakich zniknęły barwne dodatki, podobnie jak obrazy, malowidła i plakaty, które niegdyś wieszano na ścianach. Nowe meble wyróżniają się również prostymi rozwiązaniami. Ciężkie obicia, ozdoby i zdobienia, Doemrox – piszemy o wszystkim! wpisujące się znakomicie w styl tradycyjny, zostały wyparte całkowicie ze stylu nowoczesnego. Prosta forma i regularne kształty to najistotniejsze przejawy nowoczesności. Pomieszczenia urządzone w nowoczesnym stylu cechują się również stonowanymi barwami, określanymi mianem zimnych. W tej kategorii znalazła się czerń i szarość, a także błękit i odcienie grafitowe. Wyróżniająca się barwa jednej ściany umożliwi natomiast przełamać wystrój, co wykorzystuje wiele osób. Jeżeli jednak jesteś zwolennikiem żywych barw, możesz śmiało postawić na jeden kolor, który ożywi wnętrze i nada mu stylu. Nowoczesne meble zdominowane zostały poprzez jasne i czarne barwy i kolor drzewa, jaki doskonale pasuje do monochromatycznych ścian.

Ogród zimowy: jak go zaprojektować oraz co warto w nim hodować?

Popularność ogrodów zimowych nieustannie rośnie, a rozwiązania te cieszą się coraz szerszym zainteresowaniem. Można go zaprojektować jako ogrzewany fragment domu. W takiej sytuacji na ogół jest on zorganizowany na zasadzie zabudowanego tarasu. Coraz częściej ogrody zimowe planowane są jako oddzielna przestrzeń, oddzielona od budynku mieszkalnego. Montaż konstrukcji nie powinien przysporzyć nikomu większych problemów, zwłaszcza iż jest ona lekka. Wbrew swojej nazwie, taki ogród to wyjątkowa ozdoba nie tylko w zimie, ale także i w innych porach roku. Najbardziej ceniony jest on jednak w czasie, kiedy atmosfera nie sprzyja kontemplacji przyrody, a my w dalszym ciągu odczuwamy potrzebę, by cieszyć się jej pięknem. Taka oranżeria to także dobre schronienie dla tych roślin, jakie z pewnością nie przetrwają ekspozycji na minusowe temperatury. W nieogrzewanych ogrodach zimowych sprawdzają się kaktusy, hibiskusy, a także kamelie i gardenie. Bluszcze poradzą sobie z kolei w ogrodach z mniejszą ilością światła. To także świetne miejsce dla storczyków, choć w dużej mierze ich przetrwanie w takich warunkach będzie zależeć od dobranego gatunku. W ogrodzie zimowym, w którym temperatura w ciągu roku będzie zdecydowanie wyższa, dobrze sprawdzą się oleandry, figowce, męczennice oraz inne gatunki ciepłolubne.

Jak zdrowie umysłowe oddziałuje na nasz sposób życia?

Nieograniczony dostęp do Netu sprawia, że część z nas to właśnie w sieci wyszukuje rozmaitych informacji. Użytkownicy sieci interesują się życiem osób z telewizyjnych ekranów oraz dzielą swoją osobistą codziennością na służących temu portalach. Z chęcią sięgamy też do różnych blogów, na których systematycznie pojawiają się wpisy, związane z naszą pasją i zainteresowaniami. Wielkim zainteresowaniem cieszą się też blogi lifestylowe. Pod tą nazwą kryją się strony, zawierające nawiązania do zwykłej codzienności. Najbardziej poczytnymi problemami są przede wszystkim sprawy związane z jedzeniem i modą. Niesłabnącą popularnością mogą poszczycić się również blogi, pisane na potrzeby mam, poszukujących dla siebie motywacji oraz pomocy. Kobiety prezentują na blogach swoją codzienność, jaka niewiele ma wspólnego z pozowanymi zdjęciami na stronach celebrytów. Podejmując takie tematy możesz mieć pewność, że pierwsi czytelnicy pojawią się ekspresowo, a przygoda w sieci nabierze tempa.

Możesz również polubić…