Oświetlenie łazienki – sprawdź największe korzyści!

Oświetlenie łazienki to niezwykle ważny element aranżacji tego pomieszczenia. Częstokroć, remontując ubikację nie skąpimy pieniędzy na jej wyposażenie a cały efekt możemy zaburzyć niewłaściwie dopasowanym oświetleniem.
Obecnie na rynku można wybierać pośród sporej ilości różnego modelu lamp łazienkowych, jakie zostały skonstruowane a także stworzone w bardzo różnorodnej stylistyce. Piękne kinkiety z sporą liczbą korali i kryształków idealnie sprawdzą się w toaletach urządzonych w stylu glamour, natomiast eleganckie plafony sufitowe będą idealnym wyborem do pomieszczeń w stylu skandynawskim oraz nowoczesnym. Dodatkowo ostatnio bardzo popularny jest także trend industrialny, gdzie dominuje metal, beton oraz odcienie szarości. Do takich toalet należałoby pokusić się zakup lampy stylizowanej na starą a także zniszczoną, jaka idealnie dopełni całości oryginalnej aranżacji. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku oświetlenia łazienkowego jest użycie źródeł oświetlenia LED. Jest to wyjątkowo ekonomiczne rozwiązanie, niż użycie standardowych żarówek. Wpływa dobrze na nasz budżet, dzięki swojej długoletniej żywotności. Co istotne, takie źródła oświetlenia są również niezwykle odporne na uszkodzenia lub wilgotność. Wybór oświetlenia LED to dodatkowo ukłon w stronę ekologii. Nie zapominajmy, że łazienka jest również miejscem wypoczynku, w jakim pragniemy się odprężyć po trudach dnia. Należałoby więc przygotować w niej nastrój sprzyjający odpoczynkowi, a w tej dziedzinie zalety światła są ważne. W sklepach są dostępne tasiemki LED emitujące światło w zmieniającej się barwie, jakie zainstalowane w obudowie wanny, w podłodze albo w dekoracyjnych wnękach, będą dawać delikatną poświatę uprzyjemniającą kąpiel. Co niesłychanie ważne oświetlenie winno być tak zaplanowane, by zmniejszyć, a najlepiej wykluczyć, efekt oślepienia. Z wykorzystaniem standardowych źródeł światła jest to bardzo skomplikowane. Trochę lepiej sytuacja prezentuje się przy źródłach światła LED, zwłaszcza jeżeli oprawy oświetleniowe mają zamontowane matowe przesłony. Świetnie pod tym kątem prezentują się lampy OLED, w których wskaźnik olśnienia jest niewątpliwie najniższy. Właściwie dostosowane światło to gwarancja oryginalnej aranżacji, natomiast przy oświetleniu łazienki obowiązkowo trzeba mieć również na uwadze bezpieczeństwo.

Lampy łazienkowe występują w wielu różnych wariantach, kształtach i posiadają niezwykle różne przeznaczenie. Lampy nad lustro czy kinkiety są względnie niezbyt dużej wielkości, dlatego nie nadają się do rozjaśnienia całego pomieszczenia.
Kupując baterię wannową bądź prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ również główka prysznicowa. Jeśli jest odpowiednio skonstruowana, poprawia oszczędność wody bez obniżania komfortu kąpieli. Dodatkowo w niektórych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Umożliwiają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak także mocne – w postaci batów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalistycznych otworach albo wolnostojące. Różne detale baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy więc, czy równie długa rękojmia obejmuje także głowice czy przełączniki. Warto również upewnić się, gdzie dany towar został stworzony. Zdarzają się niestety takie marki, które nabywają kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym wypadku – wymieniają głowice na lepsze i sprzedają, jako produkt krajowy. Niektóre z takich baterii wytrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej warstwa zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Warto przy zakupie pamiętać, że solidni producenci na swoje towary dają przeważnie dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne rozmaite kolory – od standardowego chromu lub złota, przez modne – czerń albo biel, aż po egzotyczne – czerwone, niebieskie, a nawet fioletowe. Przy aranżacji wnętrza należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod dobrze dobrany przez nas wariant baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się dewizą: że im więcej waży, tym lepiej. To znaczy im cięższa bateria, tym trwalsza a także szczelniejsza. Baterie o większej wadze posiadają większe ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w obecnych czasach łazienkę bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka masa najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien oraz kabin prysznicowych, iż jedynym ograniczeniem może tu być tylko i jedynie budżet, który chcemy przeznaczyć na baterie.

Możesz również polubić…