Nowoczesna łazienka: przegląd toalet myjących w 2020 roku

Od jakiegoś czasu zauważyć można, że Polacy coraz chętniej decydują się na zakup bidetów do swoich łazienek. Higiena osobista, poczucie czystości i komfortu jest niezwykle ważne. Bidety pomimo swoich wielu zalet posiadają także minusy. Przede wszystkim, aby go zamontować potrzebne jest miejsce w łazienkowej przestrzeni. Okazuje się jednak, że są na rynku urządzenia, które doskonale spełniają funkcje zarówno zwykłej miski WC, jak i bidetu. Mowa oczywiście o nowoczesnych toaletach myjących, które z każdym rokiem zyskują na popularności. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat – koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem!

Idź do sklepu z wyposażeniem łazienki: www.LazienkiABC.pl

Czym tak naprawdę jest toaleta myjąca?

Jest to miska WC, która posiada szereg dodatkowych funkcji. Na rynku wybór tych urządzeń jest ogromny! Chcąc wybrać najlepszą, może wręcz pogubić się w gąszczu ofert. Z całą pewnością korzystniej jest wybrać toaletę pochodzą od sprawdzonego i znanego w branży producenta, niż “no name”.

myjąca toaleta geberit

Toalety myjące wyposażone są w specjalne dysze myjące. Większość urządzeń dostępnych na rynku ma możliwość ustawienia dysz, w zależności od potrzeb. Dysze te mogą się samodzielnie dezynfekować i czyścić. Jest to ważna funkcja i z całą pewnością warto jest zwrócić na nią uwagę. Dobrej jakości WC posiadają funkcję suszenia okolic intymnych, natężenie powietrza oraz jego temperaturę można ustawić i dostosować indywidualnie.

Miski, na które warto zwrócić uwagę to te, które dodatkowo wyposażone są czujniki, dzięki którym deska po wejściu do pomieszczenia samodzielnie się podnosi, niektóre z nich dodatkowo mają funkcję podgrzewania deski czy oświetlenia toalety. Dzięki temu wchodząc do łazienki w nocy nie ma konieczności włączania światła.

Popularne i polecane toalety myjące

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która toaleta myjąca jest najlepsza. Wiele zależy od indywidualnych preferencji oraz od zasobności portfela. Do najczęściej wybieranych zaliczyć można jednak:

  • Toaletę myjącą Roca Inspira: Model ten posiada wiele funkcji, między innymi: regulowanie temperatury powietrza i wody, funkcję suszenia, tryb oscylacyjny, regulowaną pozycję dyszy, czujnik obecności, długożywotną technologię LED. Model ten wyróżnia się nowoczesnym designem oraz dosyć przystępną ceną.
  • Toaleta myjąca Laufen Navia: produkt ten wyposażony jest w funkcję: spłukiwanie miski przed i po użyciu, funkcja odkamieniania, regulowana pozycja dysz, oscylacja natrysku i wiele innych.
  • Toaleta myjąca Geberit Aquacleen Mera Comfort – z całą pewnością jest to prawdziwy Mercedes wśród toalet myjących. Model ten jest jednym z droższych, jednak cena uzależniona jest od wysokościowych materiałów oraz funkcji, które sprawiają, że użytkowanie jest prawdziwą przyjemnością. Do głównych funkcji miski zaliczyć można: suszenie okolic intymnych ciepłym powietrzem, funkcję odkamieniania, wykrywanie użytkownika, odporność na zabrudzenia, możliwość zaprogramowania profili czterech użytkowników, regulowana temperatura podgrzewania deski, aktywacja światła orientacyjnego i wiele innych.

Możesz również polubić…