Kabiny prysznicowe – zobacz wady i zalety!

Innowacyjne technologie z impetem pojawiły się na salonach łazienkowych. Warstwy ochronę, nowoczesne technologie chromowania elementów – Zobacz, na co powinieneś zwrócić uwagę!
Dalej w zależności od wielkości toalety, jej aranżacji należy wskazać czy ma to być kabina uchylna lub otwierana. Dodatkowo kabina prysznicowa powinna nawiązywać wzrokowo do całej aranżacji pomieszczenia, jego stylizacji. Istotną cechą jest także solidne wykonanie – kabina prysznicowa to towar kupowany na wiele lat korzystania. Łatwość czyszczenia uwzględniono już na poziomie projektowania, lub także zastosowanie jedynie górnej bieżni. Eliminujemy w ten sposób miejsca trudne do czyszczenia, wrażliwe na zabrudzenia bądź zakamienienie. Posiadając na uwadze normalną eksploatację należałoby przemyśleć użycie hydrofobowej powłoki na powierzchniach szklanych umożliwiających sprzątanie oraz ograniczającej odkładanie się wapnia. Również przy kabinach jak także drzwiach prysznicowych kluczowym założeniem może być też jakość drzwi, przeważnie większe w wersjach uchylnych, które wymagają jednak szerszej przestrzeni. Jeśli chodzi o specjalne funkcje kabin, przeważnie całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, oprócz podstawowej słuchawki prysznicowej, mają kran (taki, jak w wannie), deszczownię umieszczoną do sufitu, a nawet specjalistyczny panel do masażu nóg. Jeżeli jednak do normalnej kabiny chcemy dokupić dodatkowo panel zarządzania z hydromasażem, zapłacimy za niego od około 450 zł do nawet 10 000 zł. W przykładzie bardziej eleganckich paneli możemy liczyć na specjalne możliwości, takie jak termostat, radio, alarm lub podłączenie do telefonu. Możemy wybrać więc tańszy bądź droższy typ, w zależności od przewidzianych przez nas kosztów. Należy jedynie pamiętać, że wybór powszechnych rozmiarów i kształtów jest wielki, natomiast niestandardowych – ograniczony.

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej do zaaranżowanej przez nas łazienki zależy nie wyłącznie od zainteresowań, ale też od wielkości, powierzchni, którą dysponujemy i przewidywanego systemu montażu.
Niezależnie od wybranego surowca, samo wykończenie może być dowolne. Można dlatego zdecydować się na ścianki przezroczyste jak również matowe, z nadrukiem albo gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe czy brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje niewielkich łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika umieszczana jest na prawidłowo opracowanej podłodze. Dziś jest to niesamowicie modne rozwiązanie, które nie zaburza estetyki łazienki a także umożliwia optycznie ją powiększyć. Jest to również często wybierane rozwiązanie, jeśli kabina ma mieścić się we wnęce – wówczas tak szczerze nie ma już potrzeby obudowywania ścian kabiną. Kłopotliwe może być samo zorganizowanie właściwej posadzki, jaka musi być w pełni zabezpieczana przed podsiąkaniem. W tym modelu zabudowane są także syfony prysznicowe, co może powodować problemy przy konserwacji oraz sprzątaniu. Zamiast za każdym razem usuwać skutki zabrudzeń, warto już na początku zabezpieczyć się przed ich występowaniem. Pomoże w tym hydrofobowa powłoka, jaka efektywnie zapobiegnie przywieraniu jakichkolwiek substancji do zabezpieczonej nią warstwy. Dzięki temu prysznic będzie dłużej czysty. Uczeni stworzyli taką technikę, dzięki analizie liści lotosu. Pomimo tego, że żyją one w zamulonej wodzie, zawsze są czyste i suche. Nie przylega do nich brud, oraz powstałe ubrudzenia z wyjątkową łatwością czyści wiatr i deszcz. Również w kulturze zachodu kwiat lotosu jest uważany za symbol cnoty.

Możesz również polubić…