Inteligentny dom – dlaczego warto w niego zainwestować?

Budynek powinien być pomieszczeniem wyjątkowym, zatem należałoby zainwestować w wygodne rozwiązania. Funkcje jakie niesie za sobą inteligentny dom to przede wszystkim automatyzacja a także mniejsze koszta obsługi całego domu.
Dzięki funkcji przypisywania włączników do grup elementów oświetlenia, sterowanie oświetleniem w całym budynku jest wiele praktyczniejsze. Stawiając na dom z całą automatyką będziesz mógł zarządzać roletami, markizami, światłem, bramą garażową, bądź wjazdową nie ruszając się z fotela. Korzyścią używania inteligentnego systemu jest możliwość dołączenia w każdej chwili kolejnego urządzenia. Dzięki własnym ustawieniom, taki dom dostosowuje się do naszego rytmu życia. Pomaga oszczędzać czas i pieniądze oraz śledzić to, co się w nim dzieje podczas naszej nieobecności. Czujemy się, dlatego dzięki niemu bezpieczniej i komfortowo. Budząc się w środku nocy idziemy na przedpokój. Nasz ruch wyłapuje czujka alarmowa, jednak system wie, iż początek ruchu nastąpił wewnątrz domu i był poprzedzony otwarciem drzwi w sypialni. System wie również, że z powodu nocnej pory, w budynku jest ciemno i po to żeby nas nie oślepić uruchomi oświetlenie tylko na 30% mocy. Po znalezieniu przez czujkę ruchu w korytarzu na parterze, ogrzewanie nadal zostanie w trybie Noc, ponieważ system jest zharmonizowany z aktualnym harmonogramem dnia oraz wie, iż budzik jest zaprogramowany na określoną godzinę. Wracając do sypialni gasimy całe oświetlenie jednym przełącznikiem, natomiast system alarmowy po upływie paru minut przechodzi do trybu czuwania. Trudno odpowiedzieć bezpośrednio na zapytanie, ile kosztuje taki bądź inny system, gdyż (nie licząc planu, jaki zawsze winien kosztować parę tysięcy złotych, jednak kwota ta może być zwracana po zakupie instalacji) każdy system ma inne moduły, a zatem i koszty składowe.

W dzisiejszych czasach inteligentne apartamenty to już norma. Coraz więcej osób stawia na innowacyjne rozwiązania i apartamenty, które można obsługiwać z telefonu.
Jeżeli nie chcesz inwestować w generalny remont balkonu i całą wymianę płytek balkonowych, ich stan jest odpowiedni (są odpowiednio przymocowane, niepopękane, nie przepuszczają wody), a jedynie ich uroda i przestarzały już fason podlegają dyskusji, można wybrać niezwykle popularną i nie drogą wersję odrestaurowania podłogi na balkonie za pomocą sczepianych ze sobą podestów drewnianych. Ich koszt nie jest wysoki, a z montażem bez trudności poradzimy sobie własnoręcznie. Różne możliwości ułożenia drewnianych podestów dadzą duże pole do popisu i możliwość wielokrotnej wymiany aranżacji podłogi na balkonie. Po sezonie wystarczy podesty zdjąć z posadzki balkonu (nie są mrozoodporne) i przechować w domu do kolejnej wiosny. Kiedy posadzka na balkonie nie potrzebuje gruntownej zmiany, a uszkodzone są wyłącznie poszczególne płytki, warto poddać wymianie jedynie trefne egzemplarze. Jak to zrobić? Wystarczy precyzyjnie usunąć okalającą uszkodzony kafel spoinę, następnie za pomocą młota i dłuta ostrożnie stłuc płytkę i wyjąć złamane kawałki. Po wyczyszczeniu podłoża spod wyjętej płytki i zabezpieczeniu go zaprawą uszczelniającą, możemy przykleić nową płytkę. Na balkonach, na których panuje półcień, temperatura jest bardziej stała, a powietrze nie tak wysuszone. Gleba w skrzynkach i donicach dłużej zatrzymuje wilgoć. Roślin nie trzeba tak często nawadniać jak na balkonach południowych, bardzo nasłonecznionych. Planując aranżację balkonu nie sposób zapomnieć o naszym kimacie. Niestety, nie mamy tego szczęścia, by radować się słoneczną pogodą przez pełen rok. Nawet, jeśli Twój balkon jest zadaszony, musisz się przygotować na deszcz. Dlatego niezwykle ważne jest, aby swój balkon aranżować dobrym produktami doskonałej jakości. Przy projektowaniu zieleni kieruj się warunkami panującymi na Twoim balkonie, przede wszystkim weź pod uwagę słońce. Istotne jest także, czy jest tam wietrznie, bądź też nie. To ograniczy wybór roślin, ale nadal będzie on duży. Dla wprowadzenia ładu zawęź go jeszcze bardziej, na przykład do rodzajów rozkwitających tylko na żółto, biało lub czerwono, albo do pelargonii, traw lub pnączy. Możesz także niczego nie siać ani nie sadzić, a po prostu wystawić na zewnątrz drzewka cytrusowe, które uprawiasz w domku. Planów nasuwa się bardzo dużo, jednak moim zdaniem aranżacje tarasu należy dobrze przemyśleć.

Możesz również polubić…