Grzejniki łazienkowe – luksus dla każdego?

Właściwy grzejnik powinien dawać ciepło, być dekoracją toalety i działać bezawaryjnie przez wiele lat. Zatem wybór właściwego kaloryfera jest rzeczywiście istotny jeżeli chcemy by nasza toaleta była luksusowa oraz praktyczna.
Przyjmując, iż kaloryfery są zbliżonej wielkości oraz są zrobione z tego samego surowca to grzejnikiem bardziej efektywnym będzie grzejnik płytowy. Kaloryfer taki tylko dogrzewa powietrze w łazience do temperatury, gdyż często wentylacja jest tak przygotowana, że do toalety nadchodzi gorące powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeśli w toalecie są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, dobierzmy grzejnik łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, który jest zaopatrzony w grzałkę umożliwiającą nagrzewanie wnętrza oraz osuszanie ręczników, również poza okresem grzewczym. Dopasowując grzejnik do toalety należałoby rozważyć, czy zamiast drabinki nie zakupić kaloryfera dekoracyjnego. Kaloryfery wodne potrafią być zaopatrzone w ekran, jaki oprócz funkcji dekoracyjnej, maskuje również podłączenia do centralnego, i jednocześnie zwiększa powierzchnię wydzielającą ciepło. Sytuacja ta jednakże ulega zmianie w przypadku, jak na kratkę grzejnika płytowego położymy wilgotny ręcznik. Zwykły kaloryfer łazienkowy składa się z dwóch owalnych kolektorów (zrobionych albo ze stali lub z aluminium), między którymi montowane są płaskie lub zaokrąglone rury. Kaloryfer szybko wytwarza ciepło i ogrzewa i suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe daje przyjemne ciepło oraz ułatwia utrzymać określoną temperaturę nawet w większych łazienkach.

W praktyce grzejniki łazienkowe są niesłychanie często niedocenianym elementem aranżacyjnym. Montując grzejnik płytowy bez kłopotu możemy podgrzać naszą ubikację, podczas gdy nasze ręczniki pomału się suszą.
Kaloryfer łazienkowy retro pasuje do większości łazienek, a jego niepowtarzalny szaro – retro styl nada pomieszczeniu wyjątkowego klimatu. Możemy zdecydować się na taki projekt, który będzie funkcjonalny, a dodatkowo doskonale dopasowany stylistycznie do naszej ubikacji. Taki grzejnik jest niesłychanie przydatny zwłaszcza jesienią i wiosną, gdy jeszcze nie rozpoczęliśmy grzania całego domu czy zaczynamy stopniowo rezygnować z uruchamiania pieca, a temperatura na zewnątrz ma tendencje do wahań. Coraz bardziej modne staje się ogrzewanie podłogowe, przy jakim grzejnik poza funkcją grzejną jest czynnikiem praktycznym i estetycznym łazienki. Decydując się na grzejnik chromowany powinniśmy mieć świadomość, że powłoka chromowa utrudnia przekazywanie ciepła około 25%, w związku z czym należy wybrać grzejnik o większych gabarytach. Większa powierzchnia toalety, usytuowanie jej w kącie domu (dwie ściany zewnętrzne) bądź na poddaszu użytkowym, a także spore okno w wnętrzu wymaga również innego źródła ciepła. Elegancki i praktyczny kaloryfer jest w stanie szybko przekazać ciepło, podgrzać i wysuszyć ręczniki, a podłogówka dostarczy przyjemną a także suchą posadzkę a także utrzyma stałą, komfortową temperaturę nawet w ogromnej toalecie. Właściwy grzejnik winien dawać ciepło, być perełką łazienki oraz działać bezusterkowo przez wiele lat. Połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to doskonałe rozwiązanie grzewcze do toalety. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w łazience przez pełny rok, ale pechowo eksploatacja takiego urządzenia nie należy do tanich.

Możesz również polubić…