Deszczownica prysznicowa czy słuchawka? Poznaj wady i zalety rozwiązań!

Remontując łazienkę trzeba podjąć wiele, często niełatwych decyzji. Jedną z nich jest nie tylko wybór między zakupem wanny a kabiny prysznicowej, a także i dylemat dotyczący zakupu deszczownicy czy słuchawki natryskowej. W dzisiejszym wpisie postaramy się odpowiedzieć, co jest lepsze i dla kogo. Jeśli chcesz poznać wady i zalety deszczownic oraz słuchawek natryskowych – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem!

 

Praktyczna słuchawka natryskowa

Słuchawka natryskowa jest bardzo popularnym elementem armatury. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to właśnie słuchawka prysznicowa pozwala ustawić i skierować strumień wody, tam gdzie tylko tego potrzebujemy. Poza tym współczesne słuchawki natryskowe posiadają wiele funkcji natrysku, dzięki temu można dopasować idealny dla siebie.

Poza tym zestawy prysznicowe składające się z baterii natryskowej oraz słuchawki kosztują znacznie mniej od kompletów, w składzie których znajdują się też deszczownice. Słuchawka jest ze względu na swoją funkcjonalność obowiązkowym elementem baterii natryskowej, natomiast deszczownica jest dodatkiem, tym elementem, z którego możemy, ale nie musimy na co dzień korzystać.

 Ze słuchawki natryskowej można korzystać trzymając ją w dłoni lub też zawieszając ją na specjalnych uchwytach punktowych lub drążkach.

www.lazienkiabc.pl - deszczownice i głowie natryskowe

Komfortowa deszczownica natryskowa

Trzeba przyznać, że w ostatnich latach deszczownice cieszą się coraz to większą popularnością. Wybierane są przede wszystkim ze względu na swoją estetykę. To bowiem one pasują do wielu współczesnych łazienkowych aranżacji. Wiele z deszczownic dostępnych na rynku posiada ciekawy kształt i niesztampowe wykończenie, dzięki czemu są one także elementem dekoracyjnym armatury łazienkowej.

Trzeba podkreślić, że deszczownice są innymi produktami niż słuchawki natryskowe, różnią się nie tylko wizualnie, ale także i swoją funkcją. Doznania z użytkowania deszczownic są zupełnie inne. Zresztą sama nazwa “deszczownica” wzięła się od rodzaju natrysku, który przypomina letni deszczyk.

Korzystanie z deszczownicy pozwala się zrelaksować, odprężyć. Jest to ten element armatury, który sprawia, że łazienka może przerodzić się w prywatną strefę SPA. Pomimo tych atutów nie jest to z pewnością urządzenie pozbawione wad. Przede wszystkim deszczownia zazwyczaj umieszczana jest wysoko lub montowana na suficie. Nie jest to też produkt, którym łatwo jest sterować, ustawiając odpowiedni dla siebie kąt wody. Z drugiej zaś strony, dzięki temu, że jest to element stały, zawsze mamy dwie ręce wolne i tym samym łatwiej jest wykonać dane czynności higieniczne. Deszczownice są urządzeniami nieoceniony, jeśli chodzi o wyposażenie łazienek dla osób niepełnosprawnych, o czym rzadko kto wie.

Możesz również polubić…