Czarna łazienka – luksus i komfort w jednym!
Nie taki diabeł straszny. Powyższe wyrażenie możemy idealnie odnieść do łazienki w ciemnym klimacie. Aranżacja w czarnych odcieniach to zdecydowanie pomysł dla odważnych!
Połączenie bieli i czerni jest bardzo powszechne nie wyłącznie w aranżacji pokoju lub kuchni. Coraz częściej i zdecydowanie wkracza również do naszych łazienek. Ponieważ czarny kolor optycznie pomniejsza pomieszczenia, a biały je powiększa to zestawienie kolorów sprawdzi się także w niewielkich jak i dużych toaletach. Wszystko zależy tak naprawdę od powierzchni wnętrza a także jego układu. Do małych toalet i WC starczą umywalki szerokości 60 cm, podwieszane do ściany, a nieraz nawet kątowe, które zajmują kłopotliwe do wykorzystania miejsce. Coraz powszechniej odchodzi się od tradycyjnej kabiny prysznicowej na rzecz kabin gatunku walk-in, jakie wykonane są z oszklonych ścian, instalowanych bezpośrednio w posadzce z odpływem linearnym, co w rezultacie nie wymaga montażu typowego brodzika. Przy takim rozwiązaniu łazienka od razu zyskuje na innowacyjności. Oszklony natrysk z użytym odwodnieniem liniowym zdecydowanie oddziela w łazience strefę mokrą od suchej, a tym samym nie blokuje niezbędnej przestrzeni.

Czerń imponuje, niezależnie od tego, jakie z pomieszczeń wybierzemy na jej panowanie. W przypadku czarnej ubikacje intensywny kolor jednocześnie zaskakuje i fascynuje.
Biel oraz czerń to kolory przeciwstawne. W zależności od preferencji można wyszukać połączenie z większością bieli (wtedy łazienka będzie jaśniejsza) albo z przewagą czerni (taka łazienka będzie wysoce tajemnicza, w nastroju artystycznym). W dowolnej wersji to zestawienia niezwykle modne oraz ponad czasowe. W przestronnych salonach kąpielowych można śmiało umieścić większą umywalkę podwójną albo dwie mniejsze – najlepiej jedną obok drugiej. Czerń jedynie w formie blatu, uchwytów, ramy i akcentów na posadzce. Czerń pozwala nam się wyciszyć, da nam poczucie odpoczynku, spokoju a także bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą spowoduje, że przestrzeń nie będzie monotonna. To od naszego humoru będzie zależało, czy skupimy się w danym momencie na intymnej czerni, lub świeżej bieli. Dzięki temu prosta toaleta dynamicznie reaguje na nasze potrzeby. Czarna łazienka to nie jest rozwiązanie łatwe, kompletne i atrakcyjne dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet świetnie zorganizowana toaleta w takiej tonacji odnajdzie swoich zagorzałych przeciwników. Wynika to z indywidualnej percepcji kolorów oraz zainteresowań. Wrażliwe osoby mogą czuć się sfrustrowane a także osaczone w takim mieszkaniu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się i zrelaksują. Obojętnie od barwy czarnej, białej czy kolorowej, niewielkie pomieszczenie można urządzić tak, aby optycznie wydawało się większe. Nie musisz więc rezygnować z ciemnych kolorów urządzając małą toaletę. Wszystkie chwyty dozwolone. Szczególnie trudne do sprzątania w łazience są zakamarki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi sprzętami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Więc na etapie projektu należałoby zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod które zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile powierzchnia na to pozwala, warto ustawić w takim miejscu, aby z obu stron mieć do niej swobodny dostęp. Wanna powinna mieć zabudowę pełną, żeby nie mógł się pod nią zbierać brud bądź być jej całkowicie pozbawiona, co uprości czyszczenie posadzki. Decydując się na czarno-białą ubikację, by nie była zbyt banalna, należałoby postawić na różnorodność wzorów. Kafelki podłogowe w stylu hiszpańskim, sprawią, iż pomimo braku żywych kolorów, Wasze mieszkanie będzie posiadało niepowtarzalny charakter.