Brodziki prysznicowe – czy to dobry pomysł?

Część osób ceni sobie bardziej wannę niż klasyczną kabinę z brodzikiem. W realnej opinii zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie posiada swoje korzyści – czytaj więcej.
Ważne jest również, żeby brodzik służył nam przez dłuższy czas. Należałoby wówczas zastanowić się nad surowcem, z którego jest zrobiony. Najpopularniejsze i powszechnie wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, a w wypadku podłoża styropianowego jednocześnie wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie stwarza problemów. Własności akrylu pozwalają także na zachowanie połysku oraz intensywnego koloru. Akryl ma bardzo gładką warstwę z małym poślizgiem, niesłychanie dobrze redukuje hałas spływającej wody i posiada trwały kolor. Innym ciekawym materiałem, z którego wykonuje się brodziki, jest lany marmur. Brodziki wykonane z lanego marmuru są niesamowicie trwałe oraz odporne na uszkodzenia. Stanowi to materiał powstający z mieszanki sproszkowanych minerałów oraz żywic polimerowych. Lany marmur jest niezwykle gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie wchłania więc pyłów, a co za tym idzie nie rozkładają się na nim bakterie ani grzyby. Dodatkowo jest przyjemny w dotyku, ponieważ utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast posiadają tę właściwość, że mogą posłużyć także do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, bo ich poboczne zastosowanie to wanna dla malców. Można w nich też zrobić małe pranie ręczne. Dodatkowym atutem głębokiego brodzika może być narożne siedzisko. To ułatwia kąpiel nie tylko dzieciom, ale również osobom starym. Należałoby zastanowić się jednak nad barwą brodzika, ponieważ kolor biały nie jest jedyną możliwą opcją. Szczególnie modne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone albo brązowe. Dobrze dobrany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia urządzenie łazienki, i dodatkowo daje największy komfort podczas kąpieli. Jeżeli chodzi kształty, nasz wybór jest duży. Kupimy bowiem zarówno brodziki prostokątne i kwadratowe, jak również półokrągłe, okrągłe oraz narożne.

Natrysk w łazience zwykle wiąże się z koniecznością użycia brodzika. Dobieramy go, kierując się potrzebami, gustem oraz możliwościami montażu. Sprawdź ten wpis i dowiedz się więcej o potencjalnych rozwiązaniach.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić n

Możesz również polubić…