Baterie kuchenne – sprawdź wady i zalety!

Baterie kuchenne to jeden z najistotniejszych aspektów aranżacji kuchni. Uważam, że jej dobór stanowi przysłowiową wisienkę na torcie, zatem zobacz, co musisz wiedzieć!
Dopasowując baterie kuchenną należałoby zastanowić się nad jakością która nas interesuje. Stalowa warstwa baterii chroni ją przed szpetnymi odciskami paluchów. Kolejnym walorem jest łatwość czyszczenia. Nie znaczy to jednak, iż jesteśmy zdani na kojarzące się z poprzednią epoką białe zawory z błękitnym i czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wyszli naprzeciwko wymaganiom klientów, oferują baterie, których design idealnie pasuje nawet do nowoczesnego wystroju kuchni. W rozwiązaniu posiadającym ruchomą wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, który można wyciągnąć do miejsca, gdzie potrzebny jest strumień wody. Nadaje się dobrze do czyszczenia sałaty a także napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama definicja sugeruje instaluje się na ścianie nad zlewem. Baterie zlewozmywakowe ścienne są przykręcone do rur z ciepłą i zimną wodą. Jeszcze kilka lat temu powyższe rozwiązanie było powszechnie używane, ale dzisiaj jest wypierane przez baterie sztorcowe.

Jeśli urządzasz swoją wymarzoną kuchnię czy planujesz w najbliższym czasie przeprowadzić remont, namawiamy do tego, by poświęcić chwilę uwagi na baterie kuchenne. Jest to bowiem detal urządzenia, który musi spełniać wiele zadań, a przy tym winien zarazem wyglądać estetycznie, bo nie da się go w żaden sposób ukryć.
Warianty z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie dużych naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest proste i wygodne. Innym oryginalnym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to drobna siateczka, jaka napowietrza wodę. W efekcie używamy jej mniej

Możesz również polubić…