Baseny ogrodowe – sprawdź rekomendacje specjalistów!

Woda jest jednym z najlepszych sposobów na zrelaksowanie i odprężenie całego ciała, jeśli więc możemy skorzystać z jej korzystnego wpływu nie w domowej wannie, a na świeżym powietrzu – baseny ogrodowe stają się inwestycją godną uwagi.
Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny stelażowe. Są to konstrukcję oparte na określonym szkielecie. Baseny takie są zdecydowanie największe, ale jednocześnie najdroższe. Większe modele basenów stelażowych posiadają także opcję dołożenia filtrów albo podgrzewaczy wody. Ceny tego typu basenów również wynoszą od kilkuset to kilku bądź nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dużo bardziej trwałe są zbiorniki na stelażach, lecz proporcjonalnie ich cena jest także większa. Mają one spore rozmiary, zatem należy właściwie zastanowić się nad ich stałą lokalizacją. By zredukować koszty związane z utrzymaniem odpowiedniej temperatury wody, ustawiamy zbiornik w miejscu nasłonecznionym. Sama woda jednak nie wystarczy, aby malec się nie nudził. Zatem warto zakupić od razu zabawki przeznaczone do kąpieli. Jest to nie tylko standardowa gumowa kaczka, lecz również różne statki i łódki (również takie z silnikiem), zwierzątka, wędki, zabawki grające czy świecące oraz dużo innych. Montaż zbiornika wraz z przymocowaną do produktu informacją nie sprawia większych problemów. Dwóch sprawnych ludzi jest w stanie go postawić w czasie kilku – kilkunastu godzin. Przed montażem należy przygotować podłoże. Idealnie sprawdza się betonowa wylewka. Baseny kąpielowe do ogrodu pozwolą nam korzystanie z nich w dowolnym czasie, bez tłumów atakujących publiczne baseny, w ciszy oraz spokoju z grupą zaprzyjaźnionych osób lub najbliższą rodziną. Zbiornik na stałe zlokalizowany na terenie posiadłości zdecydowanie podnosi też jej wartość ogólną, dzięki czemu w sytuacji sprzedawania domku, możemy uzyskać za niego znacznie lepszą cenę. Aktywność ruchowa to najefektywniejsza forma utrzymania dobrej kondycji. Każdy wie, iż pływanie jest najefektywniejszą metodą terapii dla serca, kręgosłupa oraz stawów. Podczas kąpieli w basenie należy również pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa – zawsze obserwuj dzieci, jeżeli są w pobliżu wody. Nie zakładaj jednak, iż dziecko, które potrafi już pływać, nie jest narażone na niebezpieczeństwo utonięcia. Obowiązkiem osoby dojrzałej jest konsekwentne obserwowanie oraz kontrolowanie dziecka znajdującego się w wodzie czy w jej pobliżu.

Basen dla dzieci, z całą pewnością będzie rozrywką dla Twoich dzieci w ciepłe dni. Kiedyś baseny były dostępne jedynie dla bogatych dzisiaj już jest odwrotnie i każdy może sobie pozwolić na basen w swoim domowym ogródku.
Jeżeli będziemy pamiętać o przykrywaniu basenu na noc to skutecznie zmniejszymy nie jedynie koszty podgrzewania, ale i ubytki wody na skutek parowania. Zwykle do przesłaniania używa się tanie folie słoneczne, tkaniny PCV bądź żaluzje. Co ważne, te ostatnie są niezwykle odporne oraz bezpieczne, gdyż po takiej pokrywie może poruszać się nawet osoba dojrzała. Alternatywą są pokrycia z lekkich płyt poliwęglanowych i specjalistyczne balony wypełnione powietrzem. Potrzebne wyposażenia basenowe stanowią filtry czyszczące wodę. Warto także pomyśleć o akcesoriach zwiększających komfort kąpieli – stopniach bądź skoczniach i oświetleniu uatrakcyjniającym nocne kąpiele. Filtr do większych zbiorników ogrodowych to konieczność. Z mniejszych dmuchanych można usunąć wodę i po wymyciu zbiornika, napełnić go ponownie. Należałoby też zaopatrzyć się w sieć, pozwalającą na wyławianie nieczystości z zbiornika, np. Robaków lub liści. Potrzebny jest też odkurzacz basenowy – podłączony do ogrodowego węża, ciągnie brud z dna basenu. Raz na jakiś okres winniśmy też odkażać wodę w basenie. W supermarketach są dostępne specjalistyczne środki tlenowe -czyszczą one wodę i, co istotne, nie dają niemiłego zapachu, takiego jak chlor. Basen ogrodowy winno się przykrywać, by nie trzeba go było częstokroć myć. Folia pęcherzykowa ułatwia także utrzymać dość wysoką temperaturę wody – jest na pewno tańsza niż pokrycie, ale przyda się także mechanizm do jej zwijania – w sumie kilka tysięcy złotych.

Możesz również polubić…